CT0805HTF-R27G
Mfr.Part #
CT0805HTF-R27G
Test Frequency :
150 MHz
Inductance-Nom (L) :
0.27 µH
DC Resistance :
1.3 Ω
Tolerance :
2%
Special Feature :
Q MEASURED AT 250 MHZ
Inductance :
270 nH
Rated Current-Max :
0.3 A
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR) :
1.3Ohm
Frequency - Self Resonant :
850MHz
Datasheets
CT0805HTF-R27G
Central Technologies CT0805HTF-R27G
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD