CT0805HTF-R22J
Mfr.Part #
CT0805HTF-R22J
Test Frequency :
150 MHz
Inductance-Nom (L) :
0.22 µH
1
Collector Base Voltage (VCBO) :
20 V
Special Feature :
Q MEASURED AT 250 MHZ
Tolerance :
±5%
Collector Emitter Voltage (VCEO) :
12 V
DC Resistance :
0.98 Ω
Package :
Tape and Reel (TR)
Mount :
Surface Mount
DC Resistance (DCR) :
980mOhm
Inductance :
220 nH
Number of Pins :
4
Max Operating Temperature :
200 °C
RECTANGULAR PACKAGE
Max Power Dissipation :
400 mW
40
Radiation Hardening :
No
Min Operating Temperature :
-65 °C
Frequency - Self Resonant :
900MHz
RoHS :
Non-Compliant
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Rated Current-Max :
0.3 A
Datasheets
CT0805HTF-R22J
Central Technologies CT0805HTF-R22J
CT0805HTF-R22J datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Central stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD