CT0805HTF-R18G
Mfr.Part #
CT0805HTF-R18G
Special Feature :
Q MEASURED AT 250 MHZ
Tolerance :
2%
Inductance :
180 nH
DC Resistance :
0.9 Ω
DC Resistance (DCR) :
900mOhm
Test Frequency :
150 MHz
Case/Size Code :
Inductance-Nom (L) :
0.18 µH
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Rated Current-Max :
0.3 A
Frequency - Self Resonant :
950MHz
Datasheets
CT0805HTF-R18G
Central Technologies CT0805HTF-R18G
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD