CT0805HTF-39NJ
Mfr.Part #
CT0805HTF-39NJ
Inductance :
39 nH
Mounting Type :
Surface Mount
Frequency - Self Resonant :
2.2GHz
DC Resistance (DCR) :
330mOhm
Tolerance :
±5%
Package :
Tape and Reel (TR)
Series :
ct0805htf
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Datasheets
CT0805HTF-39NJ
Central Technologies CT0805HTF-39NJ
CT0805HTF-39NJ datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Central stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD