CT0805FSF-822J
Mfr.Part #
CT0805FSF-822J
Frequency - Self Resonant :
33MHz
Tolerance :
±5%
DC Resistance (DCR) :
3.3Ohm
Inductance :
8.2 µH
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Datasheets
CT0805FSF-822J
Central Technologies CT0805FSF-822J
CT0805FSF-822J datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Central stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD