CT0805FSF-682K
Mfr.Part #
CT0805FSF-682K
Fixed Inductors
Approvals :
ASTM
Application :
Cable and Wire Marking
Tolerance :
±10%
Text Color :
Black
Adhesive :
yes
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
DC Resistance (DCR) :
2.7Ohm
Mounting Type :
Surface Mount
Background Color :
Yellow
Inductance :
6.8 µH
Material Type :
Fabric
Finish :
Semi-Gloss
Frequency - Self Resonant :
36MHz
Legend :
2
Type :
Wirewound
Brady
Datasheets
CT0805FSF-682K
Central Technologies CT0805FSF-682K
CT0805FSF-682K datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Central stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD