CT0805FSF-182J
Mfr.Part #
CT0805FSF-182J
SMD FER CORE WIRE-WOUND INDUCTOR
Stock
4
In Stock :
4
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Frequency - Self Resonant :
120MHz
DC Resistance (DCR) :
900mOhm
Tolerance :
±5%
Inductance :
1.8 µH
Datasheets
CT0805FSF-182J
Central Technologies CT0805FSF-182J
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD