CT0805FSF-152K
Mfr.Part #
CT0805FSF-152K
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
DC Resistance (DCR) :
1.05Ohm
Frequency - Self Resonant :
250MHz
Type :
HelaGuard hose screwing
Inductance :
1.5 µH
Material (details) :
Nickel-Plated Brass
Tolerance :
±10%
Content :
1pc(s)
Manufacturer part # :
Product Status :
Active
Material :
Brass
Suitable for diameters :
16mm
Angled :
Straight
Max. temperature :
+300°C
ct0805fsf
Min. temperature :
-100°C
Compatible with :
HelaGuard SC,HelaGuard PCS,HelaGuard PCSB
RoHS-compliant :
yes
Datasheets
CT0805FSF-152K
Central Technologies CT0805FSF-152K
CT0805FSF-152K datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Central stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD