CT0805FSF-151K
Mfr.Part #
CT0805FSF-151K
Tolerance :
±10%
Frequency - Self Resonant :
900MHz
Inductance :
150 nH
Package :
Bulk
DC Resistance (DCR) :
180mOhm
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Series :
Datasheets
CT0805FSF-151K
Central Technologies CT0805FSF-151K
CT0805FSF-151K datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Central stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD