CT0805CSF-470K
Mfr.Part #
CT0805CSF-470K
Special Feature :
Q MEASURED AT 500 MHZ
DC Resistance :
0.31 Ω
Frequency - Self Resonant :
1.65GHz
DC Resistance (DCR) :
310mOhm
Test Frequency :
200 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Inductance :
47 nH
Package Length :
2.35 mm
Package Width :
1.73 mm
Package Height :
1.52 mm
Rated Current-Max :
0.5 A
Inductance-Nom (L) :
0.047 µH
Tolerance :
10%
Datasheets
CT0805CSF-470K
Central Technologies CT0805CSF-470K
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD