CT0805CSF-430J
Mfr.Part #
CT0805CSF-430J
Tolerance :
±5%
Package Length :
2.35 mm
Test Frequency :
200 MHz
DC Resistance (DCR) :
340mOhm
Rated Current-Max :
0.5 A
Package Width :
1.73 mm
Inductance-Nom (L) :
0.043 µH
Special Feature :
Q MEASURED AT 500 MHZ
Case/Size Code :
Inductance :
43 nH
Package Height :
1.52 mm
DC Resistance :
0.34 Ω
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Frequency - Self Resonant :
1.65GHz
Datasheets
CT0805CSF-430J
Central Technologies CT0805CSF-430J
CT0805CSF-430J datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Central stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD