CT0805CSF-331J
Mfr.Part #
CT0805CSF-331J
DC Resistance (DCR) :
1.4Ohm
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Inductance :
330 nH
Frequency - Self Resonant :
600MHz
Datasheets
CT0805CSF-331J
Central Technologies CT0805CSF-331J
CT0805CSF-331J datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Central stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD