CT0805CSF-330K
Mfr.Part #
CT0805CSF-330K
Fixed Inductors
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Package :
Tape and Reel (TR)
Number of Terminals :
2
Frequency - Self Resonant :
2.05GHz
Tolerance :
10%
Rated Current-Max :
0.5 A
Shielded :
No
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Construction :
RECTANGULAR
Core Material :
Ceramic
Inductance-Nom (L) :
0.033 µH
Packing Method :
TR
Quality Factor-Min (at L-nom) :
60
Reach Compliance Code :
Compliant
Test Frequency :
250 MHz
Case/Size Code :
HTS Code :
Series :
ct0805csf
Package Height :
1.52 mm
Surface Mount :
yes
DC Resistance :
0.27 Ω
ECCN Code :
EAR99
DC Resistance (DCR) :
270mOhm
JESD-609 Code :
e3
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Functions :
1
Special Feature :
Q MEASURED AT 500 MHZ
Pbfree Code :
yes
Inductor Application :
FILTER CHOKE
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Terminal Shape :
ONE SURFACE
Inductance :
33 nH
Package Width :
1.73 mm
Package Length :
2.35 mm
Datasheets
CT0805CSF-330K
Central Technologies CT0805CSF-330K
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD