CT0805CSF-2N8G
Mfr.Part #
CT0805CSF-2N8G
Fixed Inductors
Resistance Tolerance :
0.5
Temperature Coefficient :
25 ppm/K
Package :
Tape and Reel (TR)
Resistance :
2.2 kOhm
DC Resistance (DCR) :
60mOhm
Product Width :
0.5 mm
Type :
Wirewound
Resistor Type :
Sulfur Resistant
Tolerance :
±2%
Qualification :
AEC-Q200
Product Length :
1 mm
Frequency - Self Resonant :
7.9GHz
Inductance :
2.8 nH
Power Rating :
0.1 W
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Datasheets
CT0805CSF-2N8G
Central Technologies CT0805CSF-2N8G
CT0805CSF-2N8G datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Central stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD