CT0805CSF-271M
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CT0805CSF-271M
Manufacturer
Central Technologies
Package / Case
QFN
Datasheet
Download
Description
SMD CER CORE WIRE-WOUND INDUCTOR
Manufacturer :
Central Technologies
Product Category :
Fixed Inductors
Operating Temp Range :
-20C to 70C
Type :
Wirewound
Package / Case :
QFN
Series :
ct0805csf
Package :
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Surface Mount
Packaging :
Bulk
Product Length (mm) :
7(mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Product Status :
Active
Inductance :
270 nH
Frequency - Self Resonant :
650MHz
Tolerance :
±20%
Product Depth (mm) :
5(mm)
DC Resistance (DCR) :
1Ohm
Pin Count :
4
Screening Level :
COMMERCIAL
Product Height (mm) :
0.9(mm)
Mounting Style :
Surface Mount
Datasheets
CT0805CSF-271M
Central Technologies CT0805CSF-271M
CT0805CSF-271M datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Central stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD