CT0805CSF-270K
Mfr.Part #
CT0805CSF-270K
DC Resistance (DCR) :
250mOhm
Tolerance :
±10%
Frequency - Self Resonant :
2.5GHz
Inductance :
27 nH
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Datasheets
CT0805CSF-270K
Central Technologies CT0805CSF-270K
CT0805CSF-270K datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Central stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD