CT0805CSF-222M
Mfr.Part #
CT0805CSF-222M
Frequency - Self Resonant :
60MHz
Inductance :
2.2 µH
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR) :
2.7Ohm
Tolerance :
±20%
Datasheets
CT0805CSF-222M
Central Technologies CT0805CSF-222M
CT0805CSF-222M datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Central stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD