CT0805CSF-220K
Mfr.Part #
CT0805CSF-220K
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Test Frequency :
250 MHz
DC Resistance :
0.22 Ω
Mounting Type :
Surface Mount
Case/Size Code :
ECCN Code :
EAR99
Rated Current-Max :
0.5 A
Inductor Application :
FILTER CHOKE
Inductance :
22 nH
Tape and Reel (TR)
Shielded :
No
HTS Code :
Series :
ct0805csf
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Number of Terminals :
2
Package Width :
1.73 mm
Quality Factor-Min (at L-nom) :
55
Package Length :
2.35 mm
Inductance-Nom (L) :
0.022 µH
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Packing Method :
TR
Frequency - Self Resonant :
2.6GHz
Package Height :
1.52 mm
Number of Functions :
1
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Pbfree Code :
yes
Reach Compliance Code :
Compliant
Surface Mount :
yes
DC Resistance (DCR) :
220mOhm
Core Material :
Ceramic
Tolerance :
10%
Construction :
RECTANGULAR
JESD-609 Code :
e3
Special Feature :
Q MEASURED AT 500 MHZ
Terminal Shape :
ONE SURFACE
Datasheets
CT0805CSF-220K
Central Technologies CT0805CSF-220K
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD