CT0805CSF-182M
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CT0805CSF-182M
Manufacturer
Central Technologies
Description
SMD CER CORE WIRE-WOUND INDUCTOR
Manufacturer :
Central Technologies
Product Category :
Fixed Inductors
Package :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±20%
Type :
Wirewound
Product Status :
Active
Series :
ct0805csf
DC Resistance (DCR) :
2.5Ohm
Inductance :
1.8 µH
Mounting Type :
Surface Mount
Frequency - Self Resonant :
80MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Datasheets
CT0805CSF-182M
Central Technologies CT0805CSF-182M
CT0805CSF-182M datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Central stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD