CT0805CSF-181K
Mfr.Part #
CT0805CSF-181K
Tolerance :
±10%
Inductance :
180 nH
DC Resistance (DCR) :
640mOhm
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Frequency - Self Resonant :
870MHz
Datasheets
CT0805CSF-181K
Central Technologies CT0805CSF-181K
CT0805CSF-181K datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Central stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD