CT0805CSF-150M
Mfr.Part #
CT0805CSF-150M
Fixed Inductors
Shielded :
No
JESD-609 Code :
e3
Test Frequency :
250 MHz
DC Resistance :
0.17 Ω
Pbfree Code :
yes
Rated Current-Max :
0.6 A
Inductance-Nom (L) :
0.015 µH
Special Feature :
Q MEASURED AT 500 MHZ
Inductance :
15 nH
Inductor Application :
FILTER CHOKE
Package Length :
2.35 mm
Reach Compliance Code :
Compliant
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Number of Terminals :
2
Construction :
RECTANGULAR
Number of Functions :
1
ct0805csf
Package Width :
1.73 mm
HTS Code :
Type :
Wirewound
Case/Size Code :
Package Height :
1.52 mm
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Surface Mount :
yes
Core Material :
Ceramic
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
ECCN Code :
EAR99
Terminal Shape :
ONE SURFACE
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
DC Resistance (DCR) :
170mOhm
Tolerance :
20%
Frequency - Self Resonant :
3.4GHz
Mounting Type :
Surface Mount
Packing Method :
TR
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Quality Factor-Min (at L-nom) :
50
Datasheets
CT0805CSF-150M
Central Technologies CT0805CSF-150M
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD