CT0603QWF-R33G
Mfr.Part #
CT0603QWF-R33G
Description
SMD CER CORE WIRE-WOUND INDUCTOR
Tolerance :
±2%
Package :
Bulk
DC Resistance (DCR) :
5.5Ohm
Series :
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Type :
Wirewound
Base Product Number :
Inductance :
330 nH
Frequency - Self Resonant :
800MHz
Datasheets
CT0603QWF-R33G
Central Technologies CT0603QWF-R33G
CT0603QWF-R33G datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Central stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD