CT0603LSF-821K
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CT0603LSF-821K
Manufacturer
Central Technologies
Description
SMD FER CORE WIRE-WOUND INDUCTOR
Manufacturer :
Central Technologies
Product Category :
Fixed Inductors
Package / Case :
Tolerance :
±10%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Common Mode Transient Immunity (Min) :
Operating Temperature :
-40°C ~ 100°C
Propagation Delay tpLH / tpHL (Max) :
0.7µs, 1µs
Pulse Width Distortion (Max) :
Current - Output High, Low :
500mA, 500mA
DC Resistance (DCR) :
690mOhm
Voltage - Isolation :
3750Vrms
Package :
Tape and Reel (TR)
Frequency - Self Resonant :
480MHz
Technology :
Optical Coupling
Approvals :
Mounting Type :
Surface Mount
Rise / Fall Time (Typ) :
50ns, 50ns
Type :
Wirewound
Voltage - Supply :
10 V ~ 30 V
Current - Peak Output :
600mA
Inductance :
820 nH
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
1.5V
Series :
Product Status :
Active
Number of Channels :
1
Datasheets
CT0603LSF-821K
Central Technologies CT0603LSF-821K
CT0603LSF-821K datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Central stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD