CT0603LSF-472J
Mfr.Part #
CT0603LSF-472J
SMD FER CORE WIRE-WOUND INDUCTOR
Stock
10
In Stock :
10
DC Resistance (DCR) :
2.1Ohm
Tolerance :
±5%
Inductance :
4.7 µH
Series :
ct0603lsf
Frequency - Self Resonant :
69MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Datasheets
CT0603LSF-472J
Central Technologies CT0603LSF-472J
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD