CT0603LSF-332J
Mfr.Part #
CT0603LSF-332J
Fixed Inductors
ECCN Code :
EAR99
Type :
Wirewound
Number of Terminals :
2
Inductor Application :
FILTER CHOKE
Packing Method :
TR
Package Length :
1.8 mm
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Tolerance :
±5%
DC Resistance :
1.5 Ω
Package Width :
1.25 mm
Mounting Type :
Surface Mount
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Product Status :
Active
Number of Functions :
1
Pbfree Code :
yes
JESD-609 Code :
e3
Case/Size Code :
Frequency - Self Resonant :
84MHz
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Series :
ct0603lsf
Core Material :
Ferrite
Quality Factor-Min (at L-nom) :
17
Surface Mount :
yes
Package Height :
1.02 mm
Test Frequency :
7.9 MHz
Inductance :
3.3 µH
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Package :
Tape and Reel (TR)
Reach Compliance Code :
Compliant
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
HTS Code :
Shielded :
No
Rated Current-Max :
0.44 A
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Inductance-Nom (L) :
3.3 µH
DC Resistance (DCR) :
1.5Ohm
Construction :
Wirewound Chip
Datasheets
CT0603LSF-332J
Central Technologies CT0603LSF-332J
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD