CT0603LSF-151J
Mfr.Part #
CT0603LSF-151J
Description
SMD FER CORE WIRE-WOUND INDUCTOR
DC Resistance (DCR) :
150mOhm
Frequency - Self Resonant :
1.35GHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Series :
ct0603lsf
Tolerance :
±5%
Inductance :
150 nH
Datasheets
CT0603LSF-151J
Central Technologies CT0603LSF-151J
CT0603LSF-151J datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Central stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD