CT0603HPF-4N3H
Mfr.Part #
CT0603HPF-4N3H
Description
SMD CER CORE WIRE-WOUND INDUCTOR
Series :
ct0603hpf
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Frequency - Self Resonant :
7.5GHz
DC Resistance (DCR) :
88mOhm
Inductance :
4.3 nH
Tolerance :
±3%
Datasheets
CT0603HPF-4N3H
Central Technologies CT0603HPF-4N3H
CT0603HPF-4N3H datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Central stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD