CT0603CSF-R33M
Mfr.Part #
CT0603CSF-R33M
Tolerance :
20%
JESD-609 Code :
e3
Core Material :
Ceramic
Rated Current-Max :
0.1 A
DC Resistance (DCR) :
3.89Ohm
Quality Factor-Min (at L-nom) :
25
Inductance :
330 nH
Number of Functions :
1
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Inductance-Nom (L) :
0.33 µH
Surface Mount :
yes
Number of Terminals :
2
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
ECCN Code :
EAR99
Type :
Wirewound
Terminal Shape :
ONE SURFACE
Test Frequency :
100 MHz
HTS Code :
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Case/Size Code :
Reach Compliance Code :
Compliant
Package :
Tape and Reel (TR)
Inductor Application :
HIGH CURRENT INDUCTOR
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Pbfree Code :
yes
Frequency - Self Resonant :
900MHz
Shielded :
No
DC Resistance :
3.89 Ω
Series :
ct0603csf
Datasheets
CT0603CSF-R33M
Central Technologies CT0603CSF-R33M
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD