CT0603CSF-9N5G
Mfr.Part #
CT0603CSF-9N5G
Description
SMD CER CORE WIRE-WOUND INDUCTOR
Fixed Inductors
Terminal Shape :
ONE SURFACE
Surface Mount :
yes
Case/Size Code :
Shielded :
No
Inductance :
9.5 nH
Tape and Reel (TR)
Core Material :
Ceramic
Frequency - Self Resonant :
5.4GHz
Quality Factor-Min (at L-nom) :
28
Number of Terminals :
2
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Inductance-Nom (L) :
0.0095 µH
Tolerance :
±2%
ECCN Code :
EAR99
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Rated Current-Max :
0.7 A
DC Resistance :
0.135 Ω
Series :
ct0603csf
Reach Compliance Code :
Compliant
Inductor Application :
HIGH CURRENT INDUCTOR
HTS Code :
DC Resistance (DCR) :
135mOhm
Test Frequency :
250 MHz
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Type :
Wirewound
Number of Functions :
1
Datasheets
CT0603CSF-9N5G
Central Technologies CT0603CSF-9N5G
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD