CT0603CSF-8N2K
Mfr.Part #
CT0603CSF-8N2K
Description
SMD CER CORE WIRE-WOUND INDUCTOR
Inductance :
8.2 nH
DC Resistance (DCR) :
109mOhm
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Frequency - Self Resonant :
4.7GHz
Tolerance :
±10%
Series :
ct0603csf
Datasheets
CT0603CSF-8N2K
Central Technologies CT0603CSF-8N2K
CT0603CSF-8N2K datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Central stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD