CT0603CSF-82NG
Mfr.Part #
CT0603CSF-82NG
Description
SMD CER CORE WIRE-WOUND INDUCTOR
Stock
292
In Stock :
292
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Series :
ct0603csf
Inductance :
82 nH
DC Resistance (DCR) :
540mOhm
Frequency - Self Resonant :
1.7GHz
Tolerance :
±2%
Datasheets
CT0603CSF-82NG
Central Technologies CT0603CSF-82NG
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD