CT0603CSF-6N3G
Mfr.Part #
CT0603CSF-6N3G
SMD CER CORE WIRE-WOUND INDUCTOR
Stock
290
In Stock :
290
Tolerance :
±2%
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Frequency - Self Resonant :
5.7GHz
Inductance :
6.3 nH
DC Resistance (DCR) :
140mOhm
Datasheets
CT0603CSF-6N3G
Central Technologies CT0603CSF-6N3G
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD