CT0603CSF-6N2J
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CT0603CSF-6N2J
Manufacturer
Central Technologies
Description
SMD CER CORE WIRE-WOUND INDUCTOR
Stock
2
In Stock :
2
Manufacturer :
Central Technologies
Product Category :
Fixed Inductors
Inductance :
6.2 nH
Tolerance :
±5%
DC Resistance (DCR) :
110mOhm
Mounting Type :
Surface Mount
Product Status :
Active
Package :
Tape and Reel (TR)
Series :
ct0603csf
Type :
Wirewound
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Frequency - Self Resonant :
5.8GHz
Datasheets
CT0603CSF-6N2J
Central Technologies CT0603CSF-6N2J
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD