CT0603CSF-39NK
Mfr.Part #
CT0603CSF-39NK
Fixed Inductors
Reach Compliance Code :
Compliant
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
HTS Code :
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Inductor Application :
HIGH CURRENT INDUCTOR
DC Resistance :
0.25 Ω
Product Status :
Active
Quality Factor-Min (at L-nom) :
40
Number of Terminals :
2
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Rated Current-Max :
0.6 A
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Inductance-Nom (L) :
0.039 µH
Frequency - Self Resonant :
2.2GHz
Mounting Type :
Surface Mount
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Terminal Shape :
ONE SURFACE
Pbfree Code :
yes
Tolerance :
10%
Number of Functions :
1
DC Resistance (DCR) :
250mOhm
Core Material :
Ceramic
Tape and Reel (TR)
Case/Size Code :
JESD-609 Code :
e3
Test Frequency :
250 MHz
Shielded :
No
Surface Mount :
yes
Inductance :
39 nH
Type :
Wirewound
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
CT0603CSF-39NK
Central Technologies CT0603CSF-39NK
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD