CT0603CSF-33NJ
Mfr.Part #
CT0603CSF-33NJ
SMD CER CORE WIRE-WOUND INDUCTOR
Stock
2
In Stock :
2
Fixed Inductors
Reach Compliance Code :
Compliant
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Core Material :
Ceramic
Quality Factor-Min (at L-nom) :
40
Case/Size Code :
0603
ECCN Code :
EAR99
DC Resistance :
0.22 Ω
DC Resistance (DCR) :
220mOhm
Surface Mount :
yes
JESD-609 Code :
e2
Number of Functions :
1
Inductance :
33 nH
Product Status :
Active
Inductance-Nom (L) :
0.033 µH
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Inductor Application :
HIGH CURRENT INDUCTOR
Mounting Type :
Surface Mount
Shielded :
No
Series :
ct0603csf
Test Frequency :
250 MHz
Rated Current-Max :
0.6 A
Number of Terminals :
Tolerance :
±5%
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Terminal Finish :
Tin/Nickel/Silver (Sn/Ni/Ag)
Type :
Wirewound
Pbfree Code :
yes
Terminal Shape :
ONE SURFACE
HTS Code :
Frequency - Self Resonant :
2.3GHz
Datasheets
CT0603CSF-33NJ
Central Technologies CT0603CSF-33NJ
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD