CT0603CSF-23NK
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CT0603CSF-23NK
Manufacturer
Central Technologies
Description
SMD CER CORE WIRE-WOUND INDUCTOR
Manufacturer :
Central Technologies
Product Category :
Fixed Inductors
ECCN Code :
EAR99
Inductance :
23 nH
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
HTS Code :
Test Frequency :
250 MHz
Mounting Type :
Surface Mount
Pbfree Code :
yes
DC Resistance (DCR) :
135mOhm
Reach Compliance Code :
Compliant
Rated Current-Max :
0.7 A
Terminal Shape :
ONE SURFACE
Inductor Application :
HIGH CURRENT INDUCTOR
Quality Factor-Min (at L-nom) :
38
Frequency - Self Resonant :
2.85GHz
Series :
ct0603csf
Product Status :
Active
Number of Functions :
1
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Tolerance :
10%
Package :
Tape and Reel (TR)
Surface Mount :
yes
Number of Terminals :
2
Inductance-Nom (L) :
0.023 µH
Core Material :
Ceramic
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Shielded :
No
Type :
Wirewound
Case/Size Code :
JESD-609 Code :
e3
DC Resistance :
0.135 Ω
Datasheets
CT0603CSF-23NK
Central Technologies CT0603CSF-23NK
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD