CT0603CSF-23NG
Mfr.Part #
CT0603CSF-23NG
SMD CER CORE WIRE-WOUND INDUCTOR
Stock
298
In Stock :
298
DC Resistance (DCR) :
135mOhm
Reach Compliance Code :
Compliant
Number of Functions :
1
Active
Terminal Shape :
ONE SURFACE
Inductance :
23 nH
Frequency - Self Resonant :
2.85GHz
Test Frequency :
250 MHz
HTS Code :
ECCN Code :
EAR99
Number of Terminals :
Surface Mount
Case/Size Code :
0603
Shielded :
No
DC Resistance :
0.135 Ω
Core Material :
Ceramic
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
JESD-609 Code :
e3
Rated Current-Max :
0.7 A
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Inductance-Nom (L) :
0.023 µH
Quality Factor-Min (at L-nom) :
38
Tolerance :
±2%
Surface Mount :
yes
Inductor Application :
HIGH CURRENT INDUCTOR
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Pbfree Code :
yes
Package :
Tape and Reel (TR)
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Datasheets
CT0603CSF-23NG
Central Technologies CT0603CSF-23NG
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD