CT0603CSF-1N8M
Mfr.Part #
CT0603CSF-1N8M
DC Resistance (DCR) :
45mOhm
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Frequency - Self Resonant :
12.5GHz
Tolerance :
±20%
Inductance :
1.8 nH
Datasheets
CT0603CSF-1N8M
Central Technologies CT0603CSF-1N8M
CT0603CSF-1N8M datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Central stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD