CT0201HQF-10NH
Mfr.Part #
CT0201HQF-10NH
DC Resistance (DCR) :
850mOhm
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Frequency - Self Resonant :
3.8GHz
Tolerance :
±3%
Series :
ct0201hqf
Inductance :
10 nH
Datasheets
CT0201HQF-10NH
Central Technologies CT0201HQF-10NH
CT0201HQF-10NH datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Central stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD