CSX-750FJB66000000T
Mfr.Part #
CSX-750FJB66000000T
Description
XTAL OSC XO 66.0000MHZ CMOS SMD
Output :
CMOS
Height Seated (Max) :
0.063 1.60mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Factory Lead Time :
13 Weeks
Voltage - Supply :
3.3V
Current - Supply (Disable) (Max) :
10μA
Function :
Standby (Power Down)
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Frequency :
66MHz
Current - Supply (Max) :
25mA
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Frequency Stability :
±50ppm