CSX-750FJB50000000T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CSX-750FJB50000000T
Manufacturer
Citizen Finedevice Co., LTD.
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 50.0000MHZ CMOS SMD
Manufacturer :
Citizen Finedevice Co., LTD.
Product Category :
Oscillators
Type :
XO (Standard)
Fall Time-Max :
6ns
Series :
CSX-750F
Current - Supply (Disable) (Max) :
10μA
Rise Time-Max :
6ns
Frequency Stability :
±50ppm
Symmetry-Max :
55/45%
Operating Frequency :
50MHz
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Voltage - Supply :
3.3V
Base Resonator :
Crystal
Operating Temperature :
-20°C~70°C
RoHS Status :
RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Supply Voltage :
3.3V
Factory Lead Time :
13 Weeks
Additional Feature :
STAND-BY; OUTPUT ENABLE FUNCTION; TAPE AND REEL
Frequency :
50MHz
Height Seated (Max) :
0.063 1.60mm
Published :
Output :
CMOS
Function :
Standby (Power Down)
Current - Supply (Max) :
25mA
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.6mm