CSX-750FCF27000000T
Mfr.Part #
CSX-750FCF27000000T
Description
XTAL OSC XO 27.0000MHZ CMOS TTL
Frequency Stability :
±100ppm
Current - Supply (Disable) (Max) :
10mA
Output :
CMOS, TTL
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Voltage - Supply :
5V
Function :
Enable/Disable
RoHS Status :
RoHS Compliant
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Frequency :
27MHz
Current - Supply (Max) :
25mA
Height Seated (Max) :
0.063 1.60mm