CSX-750FCB48000000T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CSX-750FCB48000000T
Manufacturer
Citizen Finedevice Co., LTD.
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 48.0000MHZ CMOS TTL
Manufacturer :
Citizen Finedevice Co., LTD.
Product Category :
Oscillators
Base Resonator :
Crystal
Surface Mount :
yes
Fall Time-Max :
6ns
Operating Frequency :
48MHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Output :
CMOS, TTL
Current - Supply (Disable) (Max) :
20mA
Voltage - Supply :
5V
Supply Voltage :
5V
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Frequency Stability :
±50ppm
Series :
CSX-750F
Published :
Function :
Enable/Disable
Current - Supply (Max) :
45mA
Symmetry-Max :
60/40%
Height Seated (Max) :
0.063 1.60mm
Frequency :
48MHz
Type :
XO (Standard)
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.6mm