CSRN2512FT82L0
Mfr.Part #
CSRN2512FT82L0
Package / Case
2512 (6432 Metric)
Description
RES 0.082 OHM 1% 2W 2512
TR, PLASTIC, 7 INCH
Power (Watts) :
2W
Size / Dimension :
0.250Lx0.124W 6.35mmx3.15mm
Resistance :
82mOhm
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
2W
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
Datasheets
CSRN2512FT82L0
Stackpole Electronics, Inc. CSRN2512FT82L0
FIXED RESISTOR CSRN Series, Thick Film, 82mOhm, 2W, ±1%, -55°C~155°C