CSRN2512FKR680
Mfr.Part #
CSRN2512FKR680
Package / Case
2512 (6432 Metric)
Description
RES 0.68 OHM 1% 2W 2512
CSRN
Published :
2010
Construction :
RECTANGULAR
Rated Power Dissipation (P) :
2W
Case Code (Metric) :
6432
2
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.250Lx0.124W 6.35mmx3.15mm
Tape and Reel (TR)
Radiation Hardening :
No
Resistance :
680mOhm
Height :
711.2μm
Max Power Dissipation :
2W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power Rating :
2W
Case Code (Imperial) :
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Lead Free :
Lead Free
Tolerance :
±1%
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Contact Plating :
Tin
Datasheets
CSRN2512FKR680
Stackpole Electronics, Inc. CSRN2512FKR680
FIXED RESISTOR CSRN Series, Thick Film, 680mOhm, ±1%, -55°C~155°C