CSRN2512FKR100
- Mfr.Part #
- CSRN2512FKR100
- Description
- RES 0.1 OHM 1% 2W 2512
- CSRN
- Power Rating :
- 2W
- Radiation Hardening :
- No
- Height Seated (Max) :
- 0.028 0.70mm
- Max Power Dissipation :
- 2W
- Case Code (Metric) :
- 6432
- Temperature Coefficient :
- ±200ppm/°C
- Number of Terminations :
- 2
- Published :
- 2010
- ROHS3 Compliant
- Height :
- 711.2μm
- Rated Power Dissipation (P) :
- 2W
- Lead Free :
- Lead Free
- Operating Temperature :
- -55°C~155°C
- Pbfree Code :
- yes
- Contact Plating :
- Tin
- Terminal Shape :
- WRAPAROUND
- Depth :
- 3.15mm
- Construction :
- RECTANGULAR
- Tolerance :
- ±1%
- Military Standard :
- Not
- Size / Dimension :
- 0.250Lx0.124W 6.35mmx3.15mm
- Resistance :
- 100MOhm
- Case Code (Imperial) :
- ECCN Code :
- EAR99
- Datasheets
- CSRN2512FKR100
FIXED RESISTOR CSRN Series, Thick Film, 100mOhm, ±1%, -55°C~155°C