CSR2010JGR470
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CSR2010JGR470
Manufacturer
Stackpole Electronics, Inc.
Package / Case
2010 (5025 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 0.47 OHM 5% 1W 2010
Manufacturer :
Stackpole Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Resistance :
470mOhms
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height :
660.4μm
Feature :
Current Sense
Supplier Device Package :
Published :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
1W
Factory Lead Time :
18 Weeks
Number of Terminations :
2
Tolerance :
±5%
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Package / Case :
2010 (5025 Metric)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Power Dissipation :
1W
Max Operating Temperature :
155°C
Length :
5.0038mm
Width :
2.54mm
Size / Dimension :
0.197Lx0.100W 5.00mmx2.54mm
Series :
CSR
Composition :
Thick Film
Datasheets
CSR2010JGR470
Stackpole Electronics, Inc. CSR2010JGR470
CSR Series, Thick Film, 470mOhms, 1W, ±5%, -55°C~155°C