CSR1206JKR800
Mfr.Part #
CSR1206JKR800
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Description
RES 0.8 OHM 5% 1/2W 1206
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±5%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.120Lx0.061W 3.05mmx1.55mm
Factory Lead Time :
12 Weeks
Feature :
Current Sense
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Mount :
Surface Mount
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Composition :
Thick Film
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
800mOhm