CSBLA640KEC8-B0
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CSBLA640KEC8-B0
Manufacturer
Murata Electronics
Package / Case
Radial, Box - 2 Lead, 2.50mm Pitch
Datasheet
Download
Description
CERAMIC RES 640.0000KHZ T/H
Manufacturer :
Murata Electronics
Product Category :
Resonators
Pbfree Code :
yes
Termination :
Through Hole
Packaging :
Bulk
Frequency :
640kHz
Mount :
Through Hole
RoHS Status :
RoHS Compliant
Series :
CERALOCK® CSBLA
Impedance :
40Ohm
Frequency Tolerance :
±2kHz
Height :
0.354 9.00mm
Operating Temperature :
-20°C~80°C
Type :
Ceramic
Capacitance :
100pF
Size / Dimension :
0.276Lx0.138W 7.00mmx3.50mm
Mounting Type :
Operating Frequency :
0.64MHz
Number of Pins :
2
Lead Free :
Lead Free
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Frequency Stability :
±0.3%
Tolerance :
0.5%
Package / Case :
Datasheets
CSBLA640KEC8-B0
Introducing Resonators Murata Electronics CSBLA640KEC8-B0 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-20°C~80°C, Type:Ceramic, Mounting Type:Through Hole, Number of Pins:2, Package / Case:Radial, Box - 2 Lead, 2.50mm Pitch, CSBLA640KEC8-B0 pinout, CSBLA640KEC8-B0 datasheet PDF, CSBLA640KEC8-B0 amp .Beyond Resonators Murata Electronics CSBLA640KEC8-B0 ,we also offer CSTNR4M00GH5L000R0, ECS-CR2-10.00-B-TR, ECS-SR1-4.00-B-TR, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.