CS1812KKX7RCBB103
Mfr.Part #
CS1812KKX7RCBB103
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Description
CAP CER 10000PF 1KV X7R 1812
Manufacturer :
YAGEO
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Temperature Coefficient :
X7R
Applications :
Boardflex Sensitive
Tolerance :
±10%
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Capacitance :
10000pF
Feature :
Soft Termination
Thickness (Max) :
0.069 1.75mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Datasheets
CS1812KKX7RCBB103
CS 10000pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
CS1812KKX7RCBB103 Overview
A 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is X7R.
CS1812KKX7RCBB103 Features
a size/dimension of 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm